שלוש טיפים על טיב החומר בבחירת פרגולה ושימורה לאורך זמן

פרגולה היא התקן ההצללה הנפוץ ביותר בשוק. יחד עם זאת, בשל כך שהוא נעשה כה המוני וכה סיטונאי, צרכנים מתעלמים מחומרי ייצור ומוצאים את עצמם לעתים עם פרגולות לא עמידות שמראש לא היה צריך לקנות. כאן זה המקום לפרט לכם אלו חומרים הם חומרי ייצור בטוחים, ודאיים בדומה לפרגולות אלומיניום איכותיות כאלו שלא תרצו להחליף לעולם גם כי הם יספקו לכם נוחות ואיכות מהמוצר, וגם משום שהם ישמרו לכם על הפרגולה שלמה, ללא דהיות צבע, סדקים או מעידות כלשהן.

טיפ מס' 1: אם אתם בונים מתחילים, בחרו תושבות שיישארו בחוץ ולא בפנים

הטעות הכי נפוצה בבניית עצמאית של הפרגולה היא התקנה עקומה. זה קרה לרובנו כמי שניסו לבנות, גם אם ערכנו 10 מדידות מקדימות. עבודה עם חלקי עץ ומתכת היא לא עבודה קלה ודורשת ניסיון רב ולא רק ידע במדידות. לכן, אם אתם מתחילים, עדיף לכם לקנות פרגולה המתבססת על תושבות חיצוניות. התקנתם עקום? לא צריך לפרק הכל, אלא רק את התושבת החיצונית הבעייתית, וליישר אותה.

טיפ מס' 2: כך תוודאו שהעץ של הפרגולה שלכם הוא עץ איכותי ועמיד

1. סוג העץ: דמוי עץ כמו MD5 ומזונית אינו בא בחשבון! עץ מלא כמו קומרו, איפאה או סקויה, כמו גם טיק דרום אמריקאי הם חומרים ראליים לפרגולה. 

2. חיזוק העץ כחומר לשימוש ביתי: רק באימפרגנציה ורק בדוד חומרים.

3. שימון העץ: דו צדדי – חובה. שימון חד צדדי לא ישמור על הדופן שלא שומנה בפס הייצור.

טיפ מס' 3: כך תגנו על הגג שלכם מגשם

הגנה על הגג מהגשם אפשרית ואף מומלצת לעשייה עם סנטף. הסנטף הוא חומר רך וגמיש אבל מול הגשם הוא קשוח כפי שצריך להיות. לכם, כבוני הפרגולה, יהיה זה חומר קל מאד לבנייה והטמעה. כל שיידרש לכם הוא לדפוק משטחי סנטף על הגג, אבל רק עם ברגים ייעודיים לסנטף. תפעול נכון של הברגים: בחיבור לעץ, משתמשים בברגים קצרים ומחברים רק בבקעים הנמוכים. בחיבור לחלק סנטף אחר, משתמשים בברגים ארוכים ומחברים רק בבליטות הגבוהות של שני חלקי הסנטף.